نشریه خبری کافه نیوز دالاس

مجازات آشغال ریزی از ماشین در آمریکا

یکی از مشکلات فرهنگی که برخی از هم وطنان ما به دلیل عدم فرهنگ سازی و ارزش گذاری در کشورمان ایران با آن دست به گریبانند

۲۰۹

- Advertisement -

کشور آمریکا هم با این مشکل دست به گریبان بود و همزمان با فرهنگ سازی در مدرسه های این کشور بخشی را در آیین نامه رانندگی برای امتحان نیز قرار داده است. از آنجایی که دولت های ایالتی (فرمانداری ها) میلیون ها دلار صرف پاکیزه نمودن شهرها می نمودند و هزینه این خدمات شهری از مالیات دهندگان و عوارض دهندگان شهری اخذ می شود، برای اینکه حقوق مردمی که رعایت پاکیزگی را می نمایند نقض نگردد با رانندگان متخلف برخورد قانونی می نمایند و البته این برخورد از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت می باشد.

شایان ذکر است این قانون در وهله نخست در برگیرنده کسانی بوده که حجم عظیمی از پسماندهای خانگی یا نخاله های ساختمانی و صنعتی را در مراکز عمومی رها یا تخلیه می کردند و بر پایه وزن و حجم پسماند، در حال حاضر جریمه نقدی آنها از 20دلار در کلرادو تا 30000 دلار در مریلند را شامل می شود و در برخی ایالت ها همچو آیداهو 10 روز حبس منظور شده است و مردم محترم تنسی تا 6 سال حبس را هم، در کارنامه ایالتی خود دارند و خوب مثل بسیاری از موارد دیگر پلیس مسئول رسیدگی به این تخلفات بوده و هست. در ریز بینی های بیشتر و توسعه قانونی، قانون گذار، عزیزان آشغال ریز از درون ماشین را هم مشمول این قانون نموده است واز جریمه ها کم گرفته تا سنگین که گاهی با نظافت بخشی از شهر نیز همراه است برای مجرمان در نظر گرفته است. بعنوان نمونه جریمه ایالتی به ایالت تگزاس می پردازیم

در تگزاس:

اگر پسماند یا زباله از نظر وزنی 5 پوند (نزدیک به دو نیم کیلو) یا کمتر باشد جزو جرم های کلاس C قرار می گیرد و جریمه آن می تواند تا 500 دلار باشد.

بین 5 پوند ( حدود دو نیم کیلو) تا 500 پوند (حدود 250 کیلو) جزو جرم های کلاس B قرار می گیرد و جریمه تا 500 دلار یا 30 روز حبس و یا هر دو مورد با هم اعمال می شود.

بین 500 (حدود 250 کیلو) تا 1000 پوند (500 کیلو) برای یک هدف تجاری، پسماند ایجاد شده، و رها گردد جزو جرم های کلاس A و جریمه تا 4000 دلار و یا یک سال حبس یا هر دو مورد با هم اعمال می شود.

برای فرد خاطی با یکی از سه مورد بدون شک زندان و سوء پیشینه زندان ایجاد می شود:

1- پسماند 1000 (500 کیلو) پوند به بالا.

2- پسماند 200 پوند (حدود 100 کیلو) به بالا که برای هدف تجاری ایجاد و رها شده است.

3- پسماند موجود در بشکه یا درام باشد (امکان نشت دارد بخصوص برای موارد صنعتی)

مجازات تا دو سال حبس و جریمه تا 10000 دلار. در بسیاری موارد وقتی جریمه را بالا می برند زمان حبس را کاهش می دهند.

بهرسوی امیدوارم برای هیچ هم وطنی این اتفاق رخ ندهد و دقت بفرمایید همه ما با ریختن زباله های درون ماشین به بیرون شامل تخلف کلاس C می شویم که جریمه اش می تواند تا 500 دلار باشد.

- Advertisement -

منبع پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.