نشریه خبری کافه نیوز دالاس

راهنمای خرید ریش تراش های برقی برای اقایان یا انتخاب هدیه مناسب برای آقایان

نوشتاری را که می خوانید، می توانم بگویم در کمترجایی پیدا می کنید.

۴۵۴

- Advertisement -

در زمانی که در ایتالیا در یک شرکت حمل کار می کردم، ماشین ریش تراش های فیلیپس، براون و پاناسونیک را برای شرکتهای ایتالیایی حمل می کردم و یک ایرانی که پزشک پوست و مو بود بصورت مشاور برای شرکت پاناسونیک در آلمان کار می کرد در مورد کارکرد این ریش تراش ها جلسه ای برگزار کرد و یکی از این شرکت ها که خودشان اصلن مایل به رفتن به آن نبودند، دعوتنامه را به من که به دفترشان رفته بودم دادند و من در روز جلسه به آنجا رفتم در حالیکه به من ربطی نداشت اما امان از حس شریف فضولی… حال چکیده آن جلسه را برای شما قرار می دهم شاید برای شما عزیزان کارآمد باشد.
در کل ماشینهای ریش تراش عمومی در دو نوع سه تیغه ای یا تیغه خطی وجود دارند. یکی از گلایه های آقایان ایرانی آن است که ریش تراش، ریش ما را خوب نمی زند، دلیل به نظرکاملن علمی هم می دهند، مثلن می گویند چون نژاد ما موهای زبر و خشنی دارد و اینها برای اروپایی و آمریکایی ها طراحی شده و از پَس موهای ما بر نمی آید و از این دست حرف ها. اما وقعیت این است که چند نکته را اگر دقت بفرمایید به راحتی می توانید از ماشین ریش تراش استفاده کنید.

ماشین های ریش تراش، سه تیغه برای صورت های استخوانی طراحی شده است (اگر صورت های شما پر است و دارای لپ هستید و بقولی صورت گوشتی دارید، ماشین های ریش تراش سه تیغه مناسب شما نیستند، نه اینکه کار نکند ولی کارکردش اصلن مثل ماشین ریش تراش تیغه ای نیست) این ماشین برای این سه تیغه و با تیغه های متحرک طراحی شده است که در صورتهای استخوانی به راحتی بتواند در میان گونه های و اسکلت صورت حرکت کند و مویی را بر جای نگذارد. ماشین های ریش تراش تیغه ای، برای صورت های گوشتی هستند و برای آنکه بر روی سطح بیشتری حرکت کنند و به راحتی سطح صورت را تمیز کنند و سرعت و راندمان (بازده) کارکرد ماشین را بالا ببرد. اما در مورد هر دوی این ماشین ها چند نکته را رعایت کنید صورت شما را هم بسیار خوب می زند.

1- به دلیل استفاده آقایان از تیغ های دستی، خیلی از موهای صورت در زاویه های متفاوتی در می آیند و گاه سر این موها به درون پوست بر می گردد و ما فقط هاله مشکی آنها را می بینیم ، شوربختانه به دلیل زاویه های گوناگون و گاه تنیده شدن موها در یکدیگر ماشین نمی تواند برخی از موها یا موهایی که در زیر گردن به داخل پوست فرو رفته اند را بزند و ما فکر می کنیم ماشین ما خوب کار نمی کند. اما لازم است شما به مدت سه ماه تا چهار ماه با ماشین کار کنید و به سختی و چندین بار حرکت بر روی آن موها، این موها را نیز بزنید تا یواش یواش موهای صورت شما به زاویه یکسویی دربیایند و شما بتوانید به راحتی با ماشین موهاتان را بزنید.

2- اگر صورتتان با ماشین جوش می زند، شما باید دو تا چهار ماه با جوش های ریز سر کنید تا دوره Adaption یا همان عادت کردن پوست با نحوه برخورد شما با آن بگذرد و این عادی شدن برای صورت سبب می شود شما به راحتی با ماشین و بدون جوش کار کنید، در واقع در بیشتر آقایان این جوش ها حساسیت به ماشین نیست، بلکه دوره Adaption است و پس از سپری شدن این دوره جوشها می روند، اما معمولن آقایان و خانومهایشان تحمل دو تا چهار ماه را ندارند و پس از یک ماه ماشین ریش تراششان را دیگر استفاده نمی کنند و می گویند به پوست ما نمی سازه.

3- برای کم کردن جوشهای دوره Adaption می توانید مقداری بتادین را با آب رقیق کنید و بعد از زدن موهای صورت با محلول رقیق شده بتادین و پنبه چند دقیقه شستشو بدهید وسپس کل صورت را بشورید، جوشها کمتر می شوند و البته سعی کنید لباستان عادی باشد یا لباس در هنگام بتادین زدن تنتان نباشد که رنگی نشود. (خانوم ها نیز می توانند بعد از حذف موهای زائد پس از بند انداختن و … از این روش استفاده کنند.)

4- سعی کنید از ماشین های ریش تراشی استفاده کنید که ضد آب هستند و بتوانید با خمیر ریش صورتتان را با ماشین بزنید. خمیر ریش در لیز خوردن ماشین بر روی سطح پوست شما کمک می کند.

5- تمیز کردن ماشین در هر نوبت یا دو نوبت یکبار کمک می کند تیغه ها از موها و پوست های زائد پاک شود و در هنگام استفاده دوباره بدون مشکل بتوانند صورت را تمیز کنید.

- Advertisement -

منبع پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.