نشریه خبری کافه نیوز دالاس

تکان های شدید در بوئینگ و فرصت سوزی ایرباس

بوئینگ یا بعبارتی آبروی هوانوردی ایالات متحده آمریکا ماهها پیش از شروع کرونا با چالش های عظیمی مواجه شده بود.

۱۳۸

- Advertisement -

بوئینگ یا بعبارتی آبروی هوانوردی ایالات متحده آمریکا ماهها پیش از شروع کرونا با چالش های عظیمی مواجه شده بود. وعده های مدام برای بازگشت بوئینگ مکس 737 که یکی از بزرگترین سفارش های این شرکت بود و عدم توفیق در برگرداندن این هواپیما و رفع نقص سیستم ناوبری و هشدار آن شرکت، سبب شد که سهام این شرکت بصورت پلکانی کاهش یابد.

وخامت تا جایی پیش رفت که هیأت مدیره شرکت بوئینگ مدیرعامل این شرکت را از کار برکنار کرد و خود زمام کار در این شرکت به دست گرفت. در این میان زمین گیر کردن بوئینگ مکس در شرکت های هوایی کماکان ادامه داشت و به دنبال آن قراردادها مدام در حال لغو شدن بودند. این چالش ها ممکن بود سبب رشد و بالندگی رقیب بوئینگ یعنی ایرباس شود، اما مشخص بود ایرباس برنامه ای برای پر کردن خلا عدم حضور بوئینگ در بازار نداشته است و بسیار کند و آرام سعی می کرد بتواند قراردادهای جایگزین برای شرکت ها ارائه دهد که این کندی در بسیاری از شرکت های اروپایی مشهود است، با توجه به اینکه این شرکت در تأمین سفارش های سایر مشتریانش نیز از برنامه عقب بود. این اتفاق کمی ثبات به سهام بوئینگ بخشید و ازسقوط بازار بوئینگ به طور سریع جلوگیری کرد. در واقع شاید بوئینگ وهواپیمایش به مشکل برخورده بودند، اما چون شرکت دیگری در بازار وجود نداشت که بتواند کاری انجام دهد، سرعت سقوط بوئینگ کاهش یابد.

این روند در حال ادامه بود که ناگهان کرونا وارد شد و نخست رقیب بوئینگ، یعنی ایرباس را غافلگیر کرد و شرکت ایرباس مجبور به کاهش تولید شد و با کاهش مسافرت ها بسیاری که از شرکت های هوایی که در شرق دور بودند شروع شده بود و به دنبالش لغو پی درپی قراردادهای، گریبان ایرباس را گرفت و پرداخت خسارت این شرکت برای تعویق تحویل هواپیماهای سفارش داده شده به دلیل کاهش در سرعت تولید نیز بی دلیل در افت ارزش سهام این شرکت نبود. دراین میان بوئینگ رقیب ایرباس با اینکه درون چالش لغو قرارداد افتاده بود، سعی نمود با اخباری همچون ارائه مدرن ترین هلی کوپتر نظامی و ساخت هواپیمایی با بدنه کاملن فایبرگلس، سبب بالا بردن سهام خود شود و یا از سقوط سریع پیشگیری کند که در مقاطعی حرکت رو به بالای مناسبی نیز داشته است اما این سبب سقوط ناگهانی این غول هواپیماسازی نشد.

بوئینگ نیز همچو ایرباس سقوط را آغاز نمود و با سرعت خیره کننده ای سهامدارهایش در بازارهای سهام را شوکه کرد. این سقوط بیش از پیش اگر مدیون تعطیلی کارخانه ها وشرکت های زیر مجموعه بوئینگ باشد، بیشتر مدیون تعطیلی شرکت های هواپیمایی بود که بحرانی را ایجاد نموده بود که بی شک چند سالی نیاز است تا به شرایط همگون بازگردد.

بیگمان افتخار هواپیماسازی آمریکا که به معروف به آبروی هوانوردی این کشور است دارای چالش های زیادی است ولی در این دوران کرونا متوقف نشده است و حتا با رد کردن کمک های دولتی آمریکا، انقدر به خودش اطمینان داشته است که اوراق قرضه خودش را منتشر کرده است و ادعا نموده که توانسته کمبود مالیش را جبران نماید. حال با خبری از این دست که در ماه مِی تولید بوئینگ مکس 737 را دوباره از سر خواهد گرفت، امیدهایی را به سهامدارانش بازگردانده است، هر چند این به تنهایی کافی نیست و بوئینگ نیز مانند همتای نیمه اروپایی اش چالشی به نام خطر ورشکستگی و کاهش سفرهای هوایی را در پیش روی دارد.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.