نشریه خبری کافه نیوز دالاس

ورزش ایران با کمک مجلس آماده تعلیق کامل در همه رشته ها در رقابت های جهانی می شود

مجلس ایران همچو همیشه در راستای ایستادگی در جلوی اسرائیل که به نوعی خوراک داخلی برای ایران محسوب می شود طرحی را در حال بررسی در دست دارد که امروز تصویب دو فوریت طرح با عنوان غیرقانونی شدن مسابقه تیم‌های ورزشی ایران با ورزشکاران اسرائيلی صورت گرفت.

۶۶

- Advertisement -

مجلس ایران همچو همیشه در راستای ایستادگی در جلوی اسرائیل که به نوعی خوراک داخلی برای ایران محسوب می شود طرحی را در حال بررسی در دست دارد که امروز تصویب دو فوریت طرح با عنوان غیرقانونی شدن مسابقه تیم‌های ورزشی ایران با ورزشکاران اسرائیلی صورت گرفت.

نمایندگان مجلس نام  این طرح را، طرح مقابله با آنچه که اقدامات خصمانه اسرائیل علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی گذاشته اند. در بند ۱۱ این طرح تاکید شده که هر گونه مسابقه یا رقابت ورزشی اعم از رسمی یا تدارکاتی بین ورزشکاران و تیم‌های ورزشی ایرانی با حریفان اسرائیلی ممنوع است.

نمایندگان مجلس همچنین قصد دارند فدارسیون‌های ورزشی ایران را موظف کنند اقدامات مقتضی را جهت ممانعت از اعمال هرگونه مجازات و محرومیت‌های ورزشی بین‌المللی علیه ورزشکاران به عمل آوردند.

اجتناب از مسابقه به دلایل سیاسی، طبق قوانین کمیته بین‌المللی المپیک و تمام فدراسیون‌های جهانی ممنوع است. اما در ایران ورزشکاران به خاطر سیاست جمهوری اسلامی ایران عملا ناچارند که از مصاف با ورزشکاران اسرائیلی خودداری کنند.

Haideh Bashash

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.