نشریه خبری کافه نیوز دالاس

چگونه بهترین رنگ لباس را انتخاب کنیم – بخش نخست

همه آدمها یک رنگ مورد علاقه دارند، اما رنگ مورد علاقه شما، همیشه نمی تواند بهترین لباس برای تو کمد شما باشد.

۷۱

- Advertisement -

همه آدمها یک رنگ مورد علاقه دارند، اما رنگ مورد علاقه شما، همیشه نمی تواند بهترین لباس برای تو کمد شما باشد. در واقع یک سری رنگ ها هستند که ظاهر شما را بسیار خوب می نماید و یک سری رنگ ها هستند که برعکس باعث می شوند شما به بدترین شکل دیده شوید. هماهنگی رنگ ها در کنار هم باعث می شود شما یک ظاهر بسیار مورد پسند و خیره کننده داشته باشید یا برعکس ظاهری بسیار بد. در این میان برند ها و سفارشی بودن برخی لباس ها نقش شگرفی نمی توانند داشته باشند، بلکه این رنگها هستند که نقش ایفا می کنند.

بخش یک:

 • رنگ پوست خود را تعیین کند.
  بیشتر آدمها دنبال لباسی هستند که کمرنگ تر از رنگ پوستشان باشد و وفتی با واژه انتخاب رنگ پوست مواجه می شویم، تعریف های مختلفی از طیف وسیعی از رنگ های پوست خواهید یافت، اما در واقع برای همه این رنگ های پوست فقط دو دسته بندی کلی وجود دارد. رنگ های گرم و رنگ های سرد. با همین دو دسته رنگ شما می توانید طیف وسیعی از رنگ ها را برای خود به راحتی ارزیابی کنید. حال چگونه تشخیص بدهیم ما در کدام طیف هستیم؟ بد نیست پیش از شروع بدانیم پوست های گرم دارای رنگ زرد یا نارنجی هستند و پوست های خنک دارای رنگ صورتی یا آبی کمرنگ، دو روش اصلی برای فهمیدن اینکه کدام دسته از رنگها برای پوست شما صدق می کند وجود دارد.
 1.  آزمایش وریدی: به رگهای روی مچ یا کف دست خود نگاه کنید. افرادی با پوست هایی در طیف رنگ های گرم رگ هایی به رنگ سبز دارند، در حالیکه افرادی که دارای رنگ پوست سرد هستند رگ هایی به رنگ آبی یا بنفش دارند.
 2. آزمایش طلا و نقره: در یک دست خودتان دست بند طلا و در دست دیگرتان یک دست بند نقره بیاندازید و بعد بنگرید کدام یک از دستهایتان بهتر به نظر می آیند و در واقع چشم نوازتر است. اگردستی که طلا انداختید اینگونه باشد، شما رنگ پوست گرمی دارید و اگر دستی که نقره بسته اید اینگونه است، شما رنگ پوست خنکی دارید.
 • حال باید بیاموزیم کدام رنگ ها؛ به ما حس گرم و کدام رنگ ها حس سرد می دهند.
  برای راحتی کار بیشتر کارشناسان رنگ های گرم را با یک رنگ زرد با طیف های مختلف رنگ زرد در درون آنها بیان می کنند و رنگ های سرد را با رنگ آبی در درونشان. این آشنایی درک این دوگانگی را بسیار راحت می کند.
 • شکل و رنگ پوست خودتان را در ذهن بسپارید.
  علاوه بر رنگ پوستتان و گرم و سرد بودنش، شکل پوستتان نیز بسیار بهتان کمک می کند که رنگ متناسب با آن را برگزینید. یک قاعده خوب این است که رنگ هایی که با پوست شما در تضاد هستند سبب درخشندگی بر روی پوست شما می شوند. مثلن برای پوست های تیره، رنگ های زرد و یا پرتقالی بسیار شاد و درخشنده به نظر می رسند. جواهرات و سنگهای قیمتی نیز همین نقش را بر روی پوست شما ایفا می کنند.
 • رنگ هایی که برای تاپ یا شال خودتان انتخاب می کنید باید همرنگ رنگ چشمان شما باشند.
  اینگونه تناسب رنگ درخشندگی بیشتری به شما می دهد. از سوی دیگر اگر رنگ ها در ردیف رنگ های همرنگ یا بعبارت بهتر رنگ های هم خانواده با چشمان شما باشند یک نوع همگونی به ظاهر شما می دهد و برعکس اگر رنگها در تضاد کامل با رنگ خانواده چشمان شما باشد سبب بیشتر شدن درخشندگی چشمان شما می گردد و بیشتر جلب توجه می نماید. بستگی دارد شما بخواهید این پوشش را برای چه محلی برگزینید. مثلن برای ادارات و جلسات کاری انتخاب پوشش اول بسیار شایسته است و برای مهمانی ها روش دوم بهتر جواب می دهد.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.