نشریه خبری کافه نیوز دالاس

طرح کمک به خانواده ها تا سقف 6000 دلار به سنا ارسال شد

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، از بسته کمی سه تریلیون دلاری برای کمک به اقتصاد آمریکا خبر داد.

۱۰۸

- Advertisement -

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، از بسته کمکی سه تریلیون دلاری برای کمک به اقتصاد آمریکا خبر داد.

خانم پلوسی افزود قرار است حدود یک تریلیون دلار از بسته جدید به ایالت‌ها، شهرها و دولت‌های محلی اختصاص یابد که بر اساس نوع نیازشان استفاده نمایند. همچنین برای هر فرد ۱۲۰۰ دلار در ماه کمک مالی در نظر گرفته شده است. تفاوت این بسته کمکی با بسته پیشین در مبالغ و یک عبارت در متن آن است.

نخست در طرح جدید واژه کودکان زیر سن 17 سال، با تمامی افراد وابسته و غیر مستقل که در یک خانواده  هستند جایگزین شده است که می تواند افراد مسن تر و از کار افتاده را نیز شامل شود و دومین تغییر افزایش مبلغ 500 دلاری کمک پیشین برای هر کودک وابسته، به 1200 دلار برای هر فرد وابسته در یک خانواده می باشد.

افراد وابسته هم تا سقف 3 نفر مورد پذیرش می باشند.این رقم در بالاترین پرداخت برای هر خانواده، شش هزار دلار خواهد بود. علاوه بر این در این طرح ۷۵ میلیارد دلار برای تست‌های ویروس کرونا تخصیص خواهد یافت.

این طرح نخست می بایست در کنگره بررسی و تأیید شود و سپس به رئیس جمهوربرای امضا و تأیید ارسال شود تا وجهه قانونی و اجرایی بیابد. این در حالی است که ریچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه عنوان کرده است که سنا فوریتی برای بررسی سریع این طرح ندارد و سنا تا ماه آینده جلسه ای برای بررسی این طرح نخواهد داشت.

از سوی دیگر ریاست جمهوری آمریکا نیز هنوز نظری در مورد این طرح نداده است و شواهدی در مورد موافقت ضمنی ایشان وجود ندارد.

مجلس نمایندگان که اکثریت دموکرات ها در آن قرار دارند، برای جلب نظر بسیاری از جمهوریخواهان در سنا، طرح خود را تعدیل کرده و پرداخت مبلغ 2000 دلاربه هر فرد را در طرح ارسالی خود به 1200 دلار کاهش داده است.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.