نشریه خبری کافه نیوز دالاس

چگونه با تغییر رفتار هزینه های خود را کاهش دهیم

در اقتصاد وقتی شما سرمایه بیشتری کسب می کنید که یا درآمد خود را بالا ببرید یا هزینه را کاهش دهید. افزایش درآمد به تحصیل ، تخصص، تجربه و تبحر شما و البته شِم اقتصادی شما بستگی دارد و نظم در این مسیر سبب رشد سریعتر شما می گردد.

۸۰

- Advertisement -

در اقتصاد وقتی شما سرمایه بیشتری کسب می کنید که یا درآمد خود را بالا ببرید یا هزینه را کاهش دهید. افزایش درآمد به تحصیل ، تخصص، تجربه و تبحر شما و البته شِم اقتصادی شما بستگی دارد و نظم در این مسیر سبب رشد سریعتر شما می گردد. از آنجایی که در کشوری بر پایه سرمایه داری زندگی می کنیم و مدام جریان سرمایه ای شما را تشویق یا مجبور به خرید بیشتر و بیشتر می کند و البته شغل های ابتدایی که در روزهای نخست ورود به آمریکا داریم، سبب فشار مالی و مشکلاتی برای همه ما می شود.

1- مهمترینش آن است که وقتی گرسنه هستید برای مایحتاج خورد و خوراک خانه خرید نکنید. یا بیشتر بر می دارید یا موادی که استفاده ندارید را می خرید.

2- از خرید کالاهایی که ارزش غذایی ندارند و بیخودی گران هستند مثل چیپس، پفک و بقول خودمان هله هوله اجتناب کنید بخصوص از نوع های آمریکایی که از نظر سلامتی نیز رد شده هستند.

3- کمی بیشتر خم شوید، در فروشگاهها محصولات با قیمت پایین تر تقریبن در قفسه های پایین تر هستند اما دقت کنید در قفسه های خیلی پایین معمولن برند ها با کیفیت محصولی کمتری قرار داده می شوند اما برای برداشتن محصولات با کیفیتی همگون و همسان با قفسه های میانی در فروشگاههای خوراکی، ولی با قیمت پایین تر و مناسب ترمی بایست کمی خم شوید و کالای مورد نظر خود را بردارید. در واقع شما با خم نشدن، پول عدم زحمت می پردازید نه کالایی خیلی متفاوت از نظر کیفیت.

4- برای گرفتن سرویس هایی همچو بیمه، تلفن همراه، ماشین و … چانه زنی را فراموش نکنید…جای چانه گذاشته اند…شما چانه بزنید، در واقع هیچ قیمتی را برای سرویس ها و مواردی از این دست را به راحتی نپذیرید( Extra Bargains).

5- فروشگاههای دورتادور محل زندگی خودتان را بشناسید تا با هزینه سوخت کمتر با ارزان ترین و با کیفیت ترین محصولات دسترسی داشته باشید. پس برای خرید ارزانتر رانندگی زیادی نکنید و سوخت بیش از حد نسوزانید و کالایی که در آن دو دل هستید نخرید زیرا برای پس دادنش مجبورید باز سوخت بسوزانید و ببرید و پس بدهید.

6- برندها را فراموش کنید: برندها بیش از کیفیتشان پول نامشان را از شما می گیرند و من به نوبه خودم حاضر نیستم برای نام شرکت دیگری، هزینه بیشتری بدهم که مایحتاجی را رفع کنم که آنکار با محصولاتی با شرکتهای عادی بهتر و گاه آسانتر رفع می شود.

Haideh Bashash

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.