نشریه خبری کافه نیوز دالاس

خودروسازان آمریکایی و چالش های بزرگ پساکرونا

سه خودروساز بزرگ آمریکا یعنی فورد، جنرال موتورز و فیات کرایسلر شروع به فعالیت کردند، اما با توجه به مشکلات عدیده ای که کرونا در اقتصاد آمریکا ایجاد کرده است آنها امیدوارند با انعطافی که کارگران آنها نشان می دهند، بتوانند صنعت خوابیده خود را بیدار سازند.

۸۲

- Advertisement -

سه خودروساز بزرگ آمریکا یعنی فورد، جنرال موتورز و فیات کرایسلر شروع به فعالیت کردند، اما با توجه به مشکلات عدیده ای که کرونا در اقتصاد آمریکا ایجاد کرده است آنها امیدوارند با انعطافی که کارگران آنها نشان می دهند، بتوانند صنعت خوابیده خود را بیدار سازند. آنها حتا طرحی برای پرداخت 0 درصد پیش پرداخت و 84 ماه قسط بندی دارند که شاید بتوانند صنعت را بیدار نمایند.

اما موضوعی که آنها را امیدوار کرده است آماری است که نشان می دهد به محض اعلان خانه نشینی درایالات متحده آنها 80 درصد فروش خود را از دست داده اند اما کماکان مشتری داشته اند و صنعت آنها با همان 20 درصد سرپاست. اما چالش پیش روی قطعه سازان هستند.

اولین شرکتی که با رعایت نکات ایمنی باز کرد دایملرمرسدس در آلاباما بود، اما بعد از تولیدی سه هفته ای متوقف شد و دلیل این توقف تعطیل بودن قطعه سازان زیر دست این شرکت بود. این شرکت ها نخست باید مطمئن شوند کلیه قطعه سازان آنها باز کرده اند و درتأمین قطعات مشکلی ندارند و سپس اقدام به تولید انبوه نمایند.

فورد نخست به تولید وانت های محبوب سری F خود می پردازد و به آرامی سایر بخش ها را باز خواهد کرد و همین رویه را جنرال موتورز نیز پیش خواهد برد. آنها امیدوارند در یک بازه 4 تا 5 هفته ای به میزان تولید پیش از کرونا بازگردند.

اما مهمترین بخشی که این صنعت با آن درگیر تأمین تجهیزات پیشگیری و سلامتی برای کارکنانشان است. بی شک ازدحام ها باید کمتر شوند و فاصله اجتماعی نیز رعایت شود و ماسک و سایر موارد ضد عفونی کننده نیز در دسترس همگان باشد. اینها یعنی درگیر شدن شرکت ها با انبوهی ازهزینه های مازاد، اما اجازه باز شدن و کار کردن منوط به رعایت این اصول است.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.