نشریه خبری کافه نیوز دالاس

تنش در خیابان های برزیل بین هوادران حکومت و دیوان قضایی برزیل

کرونا هم از پس زیاده خواهی ها برنیامد!

۱۲۸

- Advertisement -

به نظر می رسید که همه گیری ویروس کرونا در ابعاد جهانی، بتواند کمی و واقعا کمی، موجب بیداری ضمیر بشریت شود. اما گویی پس از گذشت چند ماه این موضوع هم در حال تبدیل شدن به امری عادی و توجه دوباره به پرداختن به مسائل منفعت طلبانه است.

با اینکه کرونا در برزیل به طرزی فاجعه بار رو به گسترش است و بیش از ۳۰ هزار کشته بر جای گذاشته، حال و روز سیاسی این کشور وخیم تر از وضع بهداشت آن است. هوادارن و مخالفان رئیس جمهور برزیل در خیابان ها مقابل هم صف آرایی کرده اند و این اقدام به خشونت هم کشیده شده است.

در این بین بولسنارو بدون ماسک و سوار بر اسب میان هوادارن خود حاضر شد و در عین حال اقدام به «تحریک» هوادارنش را رد کرده و گفته فقط در بین هوادارن خود «حاضر» شدم.

ماجرا از آنجا آغاز شده که دیوان عالی کشور برزیل اعلام نمود که درباره اقدامات «مداخله جویانه» بولسنارو – رئیس جمهور برزیل – تحقیق خواهد کرد و به ویژه در رابطه با دخالت های وی در امور پلیس این کشور با انگیزه های شخصی، تحقیق خواهد نمود. قاضی پرونده در اظهاراتی اقدامات بولسنارو را با آدولف هیتلر قیاس کرده و نوید بررسی جدی این پرونده را داده است.

در پی این حوادث، وزیر  دادگستری برزیل نیز در اعتراض به اقدامات رئیس جمهور این کشور استعفا داد و در نطقی ۴ دقیقه ای اظهار داشت: «رئیس جمهور از او خواسته تا با یک رئیس پلیس مورد اعتماد تماس بگیرد تا آقای بولسنارو بتواند به گزارش‌های اطلاعاتی داخلی پلیس دسترسی مستقیم پیدا کند.»

چندی قبل هم وزیر بهداشت برزیل به دلیل اختلاف نظرهای عمیق با رئیس جمهور از سمت خود استعفا داد. حال باید منتظر ماند و نتیجه این تنش های سیاسی در برزیل را که موجب سقوط ارزش پول ملی و گسترش افسار گسیخته ویروس کرونا شده است، مشاهده کنیم.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.