نشریه خبری کافه نیوز دالاس

تندیس های گناهکار محاکمه می شوند

تخریب نمادهای برده داری در امریکا

۹۱

- Advertisement -

واکنش مردم امریکا به کشته شدن جورج فلوید و حالا تمامیت نژادپرستی در این کشور ادامه دارد. اینک نوبت تندیس هایی است که از نظر مردم، نماد برده داری و نژاد پرستی به شمار می آیند. تفاوتی نمی کند که این تندیس از آن کاشف قاره امریکا باشد یا یکی از رئیس جمهوران بنام یا تاجری قدرتمند… در هر صورت یا تخریب می شود و یا باید از آن محل حذف گردد.

مجمسه کریستف کلمپ در سن پال مینه، جفرسون دیویس، رئیس جمهور کنفدراسیون آمریکا، در شهر ریچموند در ایالت ویرجینیا، سر مجسمه کلمپ در بوستون، همچنین نقاشی روی مجسمه وی در شهر میامی، مجسمه ژنرال رابرت لی در شهر نیواورلئان و… از جمله تندیس های گناهکاری بودند که محاکمه شدند.

دونالد ترامپ در واکنش به برچیده شدن امثال این مجسمه ها در محوطه پایگاه های ارتش با اظهار مخالفت اضافه کرد که این مجسمه ها بخشی از تاریخ و میراث امریکا است و در دولت او امکان برچیدن آن ها وجود ندارد.

او روز چهارشنبه در توییتر نوشت: “ایالات متحده قهرمانان خود را در این زمین های مقدس تعلیم داده و (به جنگ) اعزام کرده و در دو جنگ جهانی پیروز شده است. بنابراین، دولت من هیچ گاه اجازه نمی دهد این تاسیسات نظامی پرشکوه و شگفت انگیز تغییر نام دهند.”

بحث بر سر وجود این مجسمه ها بالاگرفته تا جایی که به کشور انگلستان نیز کشیده شده و برخی تندیس های شخصیت های مرتبط با برده داری در این کشور نیز پایین کشیده شده اند.

اکنون جامعه امریکا وارد مرحله جدیدی از تکامل خود شده است. راهی که بدون شک دیگر کشورهای دنیا را هم متاثر خواهد کرد. شاید امروز بیش از هر روز دیگر به تحقق وعده مبارزه با نژادپرستی نزدیک شده ایم اما چطور می توان در دنیایی که هر روز بحران زده تر از روز قبل می شود و با وجود هزاران بن بست و مشکل در میان اقوام مختلف، ذهن نزدیک به ۸ میلیارد انسان را به هم نزدیک کرد؟

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.