نشریه خبری کافه نیوز دالاس

کووید-ارگانیک؛ داروی گیاهی برای مقابله با ویروس کرونا؟

هدیه افریقا به مردم جهان

۱۴۷

- Advertisement -

در کشور ماداگاسکار و دیگر کشورهای افریقایی گرفتار مالاریا، گیاهی دارویی به نام (Artemisia annua) که در ایران نوعی از “بومادران” و یا “برنجاسپ” نامیده می‌شود، برای درمان مالاریا به کار می‌رود و نتایج خوبی را در درمان این بیماری داشته است. حال مردم محلی در ماداگاسکار ادعا کرده اند که دم کرده این گیاه از قرار به مبتلایان به ویروس کرونا هم کمک کرده است.

رئیس جمهور ماداگاسکار نیز با جدیت و اعتماد کامل، استفاده از این گیاه را تنها راه رهایی از بحران کرونا دانسته است. او می‌گوید که “کووید-اورگانیک” هدیه آفریقا به مردم جهان است. این اظهار نظر رئیس جمهور ماداگاسکار موجب انتقادهای سازمان بهداشت جهانی و حتی پزشکان آفریقایی شده اما باعث ناراحتی و تغییر نظر رئیس جمهوری ماداگاسکار نشده است. نخستین واکنش به این نظریه اما افزایش ۱۰ برابری قیمت این گیاه در افریقا است!

گفته می شود که در پی ایراد این ادعا، تحقیقات در این باره در آلمان، افریقای جنوبی و آمریکا آغاز شده است. در آلمان این گیاه “بایفوس” (Beifuß) خوانده می‌شود.

با اینکه بیماری مالاریا از انگل پدید می آید و کرونا از ویروس، اما ظاهرا تاثیرهای ضد ویروسی گیاه بومادران افریقایی قبلا اثبات شده است. کارشناسان آلمانی معتقدند که ماده گیاهی-دارویی به دست آمده از این گیاه به خوبی توسط بدن تحمل می شود و می تواند خاصیت ضد ویروسی خود را بروز دهند.

هم اکنون یک گروه آلمانی با همتای امریکایی خود همکاری خود را در جهت انجام تحقیقات بالینی بیشتر و نیز سفارش قرص های لازم، آغاز کرده اند.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.