نشریه خبری کافه نیوز دالاس

موج دوم گسترش کرونا در امریکا

از مخالفت با تعطیلی تا هشدارهای جدی

۱۵۸

- Advertisement -

امریکا براساس آمار موجود، نخستین کشور دنیا از نظر آسیب دیدگی بر اثر ویروس کرونا است. تا این لحظه ۲/۱۰۱/۸۶۱ تن در امریکا به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۱۱۶/۴۱۹ تن جان باخته اند. همچنین ۸۱۹/۳۷۵ تن سلامتی خود را بازیافته اند. کشور امریکا تاکنون بیش از ۲۳ میلیون تست انجام داده است.

با این حال اکنون سخن از وقوع موج دوم شیوع این ویروس در امریکا به میان آمده است و واکنش ها به آن هم متفاوت بوده است. دونالد ترامپ با مخالفت شدید برای تعطیلی کشور گفته است که به جای تعطیلی امریکا، این ویروس رو خاموش خواهد کرد. آنتونی فوسی، کارشناس ایمنی و بیماری‌های عفونی و عضو تیم بحران کرونا در کاخ سفید هم طی اظهارنظری گفته است که وقوع موج دوم اجتناب ناپذیر است اما امریکا می تواند جلوی آن را بگیرد. همچنین تاکید کرده که این ویروس تا پاییز و زمستان پیش رو از بین نخواهد رفت اما امریکا تا زمان ساخت واکسن باید به تحقیقات خود ادامه دهد.

در مقابل رابرت ردفیلد، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا در مصاحبه با روزنامه واشنگتن‌پست گفت: احتمالا موج دوم این بیماری چالش برانگیز و مدیریت آن نیز به مراتب دشوارتر از موج اول خواهد بود و مسئولین باید تصمیمات و برنامه ریزی دقیقی اتخاذ کنند چرا که این ویروس با شروع آنفلوآنزا فصلی می تواند خطرناکتر از قبل باشد.

بلومبرگ نیز چنین پیش بینی برای امریکا دارد و به نقل از کارشناسان اعلام کرده که شواهدی از آغاز موج دوم کرونا در ایالت های تگزاس، آریزونا، کالیفرنیا و فلوریدا به چشم می خورد.

اکنون همه نگاه ها به آمار روزانه ابتلا در امریکا است. بازگشایی تدریجی و از همه مهمتر وقوع تظاهرات های گسترده در شهرهای امریکا چه تاثیری بر شیوع مجدد این ویروس در امریکا خواهد گذاشت؟

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.