نشریه خبری کافه نیوز دالاس

ترامپ فرمان اجرایی اصلاحات در نظام پلیس در آمریکا را امضا کرد

در پی هفته‌ها اعتراض بخاطر کشته شدن یک سیاه‌پوست به دست پلیس، فرمان اجرایی اصلاحات در سیستم پلیس توسط دونالد ترامپ امضا شد.

۷۷

- Advertisement -

در پی هفته‌ها اعتراض بخاطر کشته شدن یک سیاه‌پوست به دست پلیس، فرمان اجرایی اصلاحات در سیستم پلیس توسط دونالد ترامپ امضا شد.

دونالد ترامپ امروز قبل از امضای دستور اجرایی جدید در باغ کاخ سفید به خبرنگاران گفت: آمریکایی‌ها قانون و نظم می‌خواهند.ما اقدامی تاریخی انجام می‌دهیم تا امنیت را برای هر شهروند آمریکایی از هر دین، نژاد و رنگی به ارمغان آورد.

بر اساس فرمان اجرایی جدید مراکز پلیس می بایست بالاترین و جدیدترین استانداردها را رعایت کنند و کسانی که پشتوانه ضعیفی ازسابقه کاری دارند یا درباره پیشینه آنها اطلاعات دقیقی وجود ندارد، به استخدام پلیس در نخواهند آمد.

همچنین باید واحد واکنش مشترکی ایجاد شود تا پلیس همراه با مددکاران اجتماعی در مواردی که غیر خشونت‌آمیز است، بخصوص موضوعات مرتبط با معتادان و کسانی که مشکلات ذهنی دارند و افراد بی‌خانمان، واکنش نشان ‌دهند.

آقای ترامپ با تسلیت به خانواده‌های قربانیان خشونت‌های پلیس گفت: عدالت باید اجرا شود و او این موضوع را پی‌گیری می‌کند.آقای ترامپ افزود دولت و کنگره مسئولیت دارند که وضعیت سیستم پلیس را بهبود بخشند و این کار انجام خواهد شد و تدابیر بیشتری نیز اتخاذ می‌شود. او در ادامه تاکید کرد که خشونت و تخریب‌هایی که در اعتراض‌های اخیر انجام شد، قابل تحمل نیست. آقای ترامپ مردم آمریکا را به اتحاد فرا خواند و گفت که به دنبال عدالت خواهد بود.

دموکرات‌ها نیز در حال کار بر روی لایحه‌ای برای هموار کردن مسیر شکایت از نیروهای پلیس توسط شهروندانی هستند که حقوق‌شان نقض شده است.

جمهوری‌خواهان هم‌اکنون در حال تهیه لایحه‌ای برای ممنوعیت به کارگیری شیوه‌هایی مانند گرفتن راه تنفس و استفاده از دوربین در لباس پلیس‌ها برای کنترل رفتار آنها هستند.

سرچشمه: رویترز و وب سایت کاخ سفید

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.