نشریه خبری کافه نیوز دالاس

سانتروینی (Santorini) یا دژ ونیزی

یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری یونان، جزیره سانتروینی است که گرچه یکی از جزایر گران آن کشور است، اما قطعن یکی از مهمترین و جذابترین جزایر آن کشور است.

۱۰۵

- Advertisement -

بخشی از حلقه جزایر سیکلادس، پله کانی و صخره ای بودن روستاهای سانتُرینی، دژ ونیزی، غروب چشم نواز جزیره سبب شهرت سانتُرینی شده است. سانتُرینی متشکل از چندی روستا می باشد اما دو روستای Fira و Oia به دلیل قرار گرفتن در سمت صخره ای جزیره و چشم انداز دریای فیروزه ای رنگ، از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. حرکت در مسیر مارپیچ روستا و وزیدن باد در میان کوچه های روستا و صعود به نقطه بالای روستا و دیوارهای سفید به همراه مسیر سنگ فرش شده سفید و گنبد هایی که به رنگ دریا و آسمان آبی شده اند و همگون با آنها پنجره ها و درها نیز آبی شده اند و همه اینها خاطره ای رویایی را برای انسان برجای می گذارند.

غروب خورشید در روستای  Oia بعنوان خیره کننده ترین غروب دنیا شناخته شده است. گردشگران از طریق بندر دریایی می توانند به این روستاها برسند و سپس بنا بر انتخاب بوسیله تله کابین یا قاطر به بالای روستاها بروند. علاوه بر این، این جزیره محل دو تا از جوانترین آتشفشان های مدیترانه شرقی به نامNEA و پالیا (Palia) است.در این جزیره توری وحود دارد که شما را به بازدید صخره هایی که از آنها دود بلند می شود و گدازه های آتشفشانی می برد.

 

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.