نشریه خبری کافه نیوز دالاس

روسیه محدودیت های استفاده از تلگرام را رفع می کند

به سوی دسترسی آزاد...

۱۲۵

- Advertisement -

روسیه پس از نزدیک به دو سال فیلتر و مسدود کردن تلگرام اعلام کرده که به دلیل تلاش های متصدیان این برنامه برای جلوگیری از فعالیت های تروریستی، استفاده از تلگرام را برای همگان ممکن خواهد کرد.

بعد از اینکه تلگرام در آوریل سال ۲۰۱۸ حاضر به انتشار اطلاعات کاربران خود نشد، دادگاه روسیه استفاده از این اپلیکیشن را غیر قانونی اعلام و دسترسی مردم به آن را قطع نمود. در آن زمان استدلال دادگاه این بود که عدم اشتراک گذاری اطلاعات کاربر و در واقع رمزگذاری آن موجب تضعیف قانون «ضد تروریسم روسیه» می گردد و مدیرعامل تلگرام نیز در پاسخ گفته بود که: «حریم خصوصی فروشی نیست و حقوق بشر نباید از ترس یا حرص و آز به خطر بیفتد.»

فیلتر شدن تلگرام در روسیه موجب زیان دیدن بسیاری از کسب و کارها در روسیه شد و کاربران روسی پیوسته در حال یافتن راهی برای دسترسی به این اپلیکیشن بودند. گفته می شود که تاکنون ۱۵.۸ میلیون IP دسترسی به سرویس های ابری آمازون و گوگل در پی فیلترینگ تلگرام بسته شده و دولت روسیه برای جلوگیری از دسترسی ها، فعالیت VPN ها را نیز مختل نموده است.

اکنون اما در اوایل ماه جاری ، دوروف (مدیرعامل تلگرام) گفت که مقامات روسیه باید این ممنوعیت را لغو کنند تا کاربران روسی بتوانند به این سرویس «با راحتی بیشتر» دسترسی پیدا کنند. وی گفت: این شرکت ابزارهای خود را برای کشف و حذف محتوای افراطی در این پلتفرم، بهبود داده است.

برخی افراد این اقدام روسیه و آزادی تلگرام را نشانه زد و بند مدیران این اپلیکیشن با دولت روسیه دانسته اند اما مدیر تلگرام در توئیتی هرگونه ادعا در این باره را رد کرده است.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.