نشریه خبری کافه نیوز دالاس

جزئیات مرگ قاضی منصوری در رومانی

تایید ایران و آغاز گمانه زنی ها

۱۱۳

- Advertisement -

ساعاتی پیش جسد بی جان قاضی منصوری، متهم به دریافت رشوه در رابطه با پرونده «طبری» در ایران، در مقابل هتل محل اقامت وی در رومانی پیدا شد.

این قاضی سابق ایران، که در لواسان تهران به عنوان قاضی اجرائیات فعالیت می کرده، در سال ۹۸ از ایران خارج و سپس راهی رومانی شد. گفته می شود که وی دارای ویزای شنگن آلمان بوده است. بعد از مدتی و به دنبال یک رسوایی بزرگ و فساد مالی در قوه قضائیه ایران، پرونده ای موسوم به «طبری» در دادگاهی در ایران باز شد و یکی از متهمان این پرونده، قاضی منصوری با عنوان جرم دریافت رشوه بود.

با خروج وی از ایران و مشخص شدن محل اقامتش در اروپا چند گروه و سازمان بین المللی از جمله سازمان گزارشگران بدون مرز، خواهان بازداشت و محاکمه وی شدند. منصوری در سال ۱۳۹۱ شمسی دستور بازداشت دسته جمعی بسیاری از روزنامه نگاران را در این صادر کرده بود.

این قاضی «روحانی» در ازای دریافت رشوه های کلان اجازه ساخت و سازهای غیرقانونی در منطقه لواسان واقع در استان تهران را صادر کرده بود.

اکنون جسد وی در حالی که از پنجره اتاق خود به بیرون پرت شده است در مقابل هتل پیدا شده و پلیس رومانی در حال بررسی این موضوع است که آیا یک قتل صورت گرفته یا دلیل مرگ، خودکشی بوده است.

مقامات ایران نیز خواهان بررسی و روشن شدن موضوع شده اند. پیش تر، ایران خواهان بازداشت و استرداد منصوری به ایران توسط پلیس اینترپل شده بود.

پس از آغاز دادگاه اکبر طبری و انتشار نام قاضی منصوری به عنوان متهم فراری، او با انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که فرار نکرده و برای امور درمانی از کشور خارج شده است. او گفت منتظر آغاز سفرهای هوایی است و در اولین فرصت به کشور بازگشته و خود را به دستگاه قضایی ایران معرفی خواهد کرد.

- Advertisement -

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.