نشریه خبری کافه نیوز دالاس

مراقب تخفیف ها هنگام خرید باشید

فروشگاههای زنجیره ای در تمامی دنیا گسترده شده اند و شاید پیشروهای این نوع فروشگاه در حال حاضر شرکتهایی مانند والمارت، کروگر، تام سام، هول فود مارکت، آلدی، تارگت و... در آمریکا باشند.

۳۳۳

- Advertisement -

فروشگاههای زنجیره ای در تمامی دنیا گسترده شده اند و شاید پیشروهای این نوع فروشگاه در حال حاضر شرکتهایی مانند والمارت، کروگر، تام سام، هول فود مارکت، آلدی، تارگت و… در آمریکا باشند.

در یکی از دوره های آخر درسی برای مدیران زنجیره تأمین و حمل و نقل،  یاری رسانی به بخش مارکتینگ یا فروش است و یکی از روشهای بسیار متداول که اکنون 5 سال است در آمریکا رونق بیشتری یافته است را در زیر بصورت خلاصه مرور می کنیم.

این یکی از روشهایی است که یک مدیر فروشگاههای زنجیره ای می بایست با گرفتن تآییدیه از مرکز فروش اقدام به آن نماید، روش تحریک ذخیره کردن پول برای فروش بیشتر. این روش، سبب تحریک مشتری بطور غیر مستقیم می شود. در این روش به مشتری تلقین می گردد که قیمتی که برای کالایی دارد می پردازد بسیار کمتر از قیمت واقعی کالا است و این امر سبب خرید بیشتر او و احساس رضایت و بعبارت عامیانه زرنگی او در درون خودش می شود.

بعنوان نمونه، مدیر فروشگاه زنجیره ای، در جعبه هایی در مسیر ورودی مشتریان، محل های پرتردد مانند بخش لوازم بهداشتی، محصولات خوراکی، داروخانه فروشگاه، میوه ها، جعبه هایی را بصورت بزرگ قرار می دهد و گاه در لابه لای قفسه های بخش دیگری که ربطی به فروش آن محصول ندارد قفسه ای را برای دیده شدن توسط مشتری، به محصولی که هدف فروش آن است، اختصاص می دهند و مثلن محصول هدف را اگر یک چیپس در نظر بگیریم، قیمت آن چیپس را که می خواهند فروشش را افزایش دهند می زنند 2 دلار. اما نکته جالب آن است که در محل تشکیل صف برای پرداخت قیمت کالاهای خریده شده توسط مشتریان یا همان صندوق، جعبه هایی از همان محصول (در مثال ما چیپس) را قرار داده اند و قیمت روی آن را زده اند 80 سنت، در واقع قیمت واقعی چیپس 60 سنت می باشد و شرکت سازنده و فروشگاه دنبال همان 20 سنت سود می باشند، اما وقتی خریدار می بیند که در همه فروشگاه قیمت 2 دلار است ولی در آخرین لحظه که دارد بیرون می رود قیمت 80 سنتی را می بیند به اندازه دو دلار و حتی کمی بیشتر از محصول، برمی دارد و این سبب افزایش فروش می شود.

بارکدهای رو چیپس هایی که در جعبه های سطح فروشگاه قرار دارند، در سیستم رایانه ای صندوقداران همان 2 دلار تعیین شده اند تا بدین سان اگر مشتری به تله افتاد و خرید دو دلاری کرد، صندوق دار که بر روی رایانه خود می بیند مشتری دو دلاری برداشته است، در نتیجه با لبخند او را به سمت جعبه هایی که در جلوی محل صندوق است و قیمت واقعی را نشان می دهد، راهنمایی نماید تا مشتری از همراهی صندوق دار خرسند شده و برای خرید باردیگر به آن فروشگاه بیاید زیرا در او این باور ایجاد شده که فروشندگان این فروشگاه به دنبال حمایت از خریداران هستند و به دنبال سود نیستند و رضایت مشتری برایشان اهمیت بیشتری دارد.

هر هفته مدیر فروش فروشگاه، بارکدهای محصولات جعبه های سطح فروشگاه را از قیمت دو دلار پاک کرده و جایگزین محصولات فروش رفته در جلوی صندوق ها می نماید و جعبه ها درون فروشگاه را با محصولاتی جدید با قیمت دو دلار که قیمت کاذب است پر می کنند تا محصولی نماند و بقول معروف محصولی بیات نشود.

- Advertisement -

منبع https://iran4rah.com/node/451

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.