نشریه خبری کافه نیوز دالاس

چگونه شرکت شما برای مشتری های حضوری جذاب باشد – نخست تبلیغات با بوی خاص

در دنیای تبلیغات، دو نوع تبلیغ از نظر روش وجود دارد. در یک روش که همه با آن آشنا هستند شرکت یا مشاور تبلیغات بر حسب نوع تجارت شما (حتی در مورد داشتن زمینه های تجاری کوچک و مطب و دفتر وکالت و...) توصیه هایی بر حسب بازار هدف شما می نماید.

۱۴۹

- Advertisement -

در دنیای تبلیغات، دو نوع تبلیغ از نظر روش وجود دارد. در یک روش که همه با آن آشنا هستند شرکت یا مشاور تبلیغات بر حسب نوع تجارت شما (حتی در مورد داشتن زمینه های تجاری کوچک و مطب و دفتر وکالت و…) توصیه هایی بر حسب بازار هدف شما می نماید.

چاپ بروشور، تبلیغ در روزنامه ها و نشریات، و در موارد بزرگتر بیلبورد، تلویزیون و رادیو. اما اینها همه برای کشاندن مشتری به درب تجارت خانه شماست. پس از آن تبلیغات نوع دوم وارد می شود. این نوع تبلیغات به خود شما بستگی دارد و البته باید یادآور شد که هر دو نوع تبلیغات لازم و ملزوم هم هستند و اگر شما یکی را درست انجام ندهید، دومی هم کار نخواهد کرد.

هنگامی که مشتری به در تجارتخانه شما می رسد، نشانه یا آرم کاری شما، یونیفورم پرسنل، نحوه برخورد پرسنل، نوع پذیرایی و نکات جانبی که در دفتر خودتان شما باید رعایت کنید (در کنار سرویس مناسب) بگونه ای می بایست باشد که مشتری حتی باورش نشود که با هزینه ای که در جاهای دیگر هم نزدیک به آن را می پرداخته، چنین خدماتی را دریافت کرده است.

جالب است مشتری در ذهنیت خودش، طراحی زیبای دفتر شما، پذیرایی شما با انواع کافی و چای، یونیفورم های پرسنل شما، هدیه ای که پس از انجام کارش از شما می گیرد (می تواند حتی یک کارت کوچک زیبا اما با نوشتاری قشنگ باشد) همه و همه را هزینه ای برآورد می کند که شما می خواهید از او بگیرید،  و وقتی می بیند قیمت شما نزدیک به قیمت سایرین است (کمی بالاتر) حق را به شما می دهد و به راحتی هزینه را می پردازد و دگربار برای گرفتن همه این سرویس های جانبی به شما سر می زند.

طراحی دفتر و نکات سرویس دهی ریز دیگر که سبب جذب مشتری می شود را در نوشتارهای ی دیگر توضیح می دهیم، که  البته هر کدام بحثی مجزا می طلبد و ایده هایی جدید در آن وجود دارد، اما بسیار کاربردی هستند. در اینجا به نکته ای اشاره می شود که همگان از کنار آن به سادگی می گذرند و آن تحریک یکی از حواس ششگانه است که همیشه همراه مشتری است. شما می توانید حس بویایی مشتری را تحریک کنید. آری شما می توانید برای تبلیغ خودتان از آن استفاده کنید. شما با انتخاب رایحه هایی همچو، بوی ملایم پرتقال، لیمو، دریا، گل مریم، حتی چای دارچین و…، سبب شوید این رایحه در خاطره مشتری بماند و هرگاه آن رایحه به مشامش برسد، یاد شما می افتد و اگر سرویس شما مثلن پزشکی باشد، فرد به یادش می افتد که خیلی وقت است سری به شما نزده و خودش را چکاپ نکرده و این انگیزش برای مراجعه دوباره به شما در او ایجاد می شود و این یعنی مشتری وفادار و ماندگار برای شما و ادامه تجارت شما.

- Advertisement -

منبع https://iran4rah.com/node/417

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.