نشریه خبری کافه نیوز دالاس

چگونه شرکت شما برای مشتری های حضوری جذاب باشد- بخش دوم امکانات مشتری پسند محیط کار

چگونه شرکت شما برای مشتری های حضوری جذاب باشد- بخش دوم امکانات مشتری پسند محیط کار

۱۶۲

- Advertisement -

طراحی محیط کار شما، بنا بر نوع فعالیت شما متفاوت می باشد. گاه استانداردها نیز در این زمینه کمی دست و پا را می بندند.

در این میان نکاتی را که بد نیست بعنوان امکانات در نظر بگیرید و بنا بر نوع فعالیت خود آنها را برگزینید به طور گذرا نام می بریم.
1- سرویس بهداشتی: جایگاهی است که بسیاری از تجارت ها به آن توجه نمی کنند، در صورتیکه مهمترین بخش سرویس دهی شماست و بسیاری از مشتریان به دلیل کثیف بودن و رغبت نکردن استفاده از سرویس بهداشتی با محیط کار شما قهر می کنند. استفاده از شمع های خوشبو کنند، کنترل تمیز بودن دستشویی، بکار بردن صابون مایع در ظرف های سنسور دار که مشتری نیازی به لمس آن با دست خود نداشته باشد و فقط با گرفتن دستش در زیر آن مایع تمیز کننده خارج شود تا فرد اگر وسواس تمیزی نیز دارد از آن استفاده کند (برای مشتریان نا آگاه با تصویر نشان دهید چگونه دستگاه کار می کند). خشک کن برقی و دستمال کاغذی رول دار، گیره آویز لباس، آیینه ای در پشت سر مشتری بگونه ای که از قفسه سینه تا سر ران ها را نشان دهد تا مشتری شما اگر زیپ شلوارش باز است هنگام خروج آن را ببیند و ببندد. بهترین آیینه و شفاف ترین آیینه در سرویس قرار داشته باشد و تمیزی آن فراموش نشود. کمدچه ای کوچک با یک گلدان تا اگر مشتری خانوم است و می خواهد آرایشی نماید بتواند وسایلش را روی آن بگذارد و در کشوی کمدچه می توانید، پنیه، دستمال مرطوب، بتادین یکبار مصرف قرار دهید. حتی اگر مشتری سودجویی وسایل شما را به یغما هم ببرد ضررش در برابر ذهنیتی که شما در ذهن مشتریان دیگر ساخته اید، قیمتی ندارد. حتا اگر کسی از بیرون بر اثر هر مشکلی برای دستشویی به شرکت شما آمدف مانع استفاده او نشوید…او یک تابلوی تبلیغاتی زنده است که حرف می زند.

2- اتاق بازی کودک: شما در محوطه خودتان اگر اتاقی را برای سرگرمی کودکان قرار دهید به مادران بسیار کمک کرده اید. دفتر نقاشی، موضوعاتی برای نقاشی کودکان، حتی چندرایانه ارزان که کودکان بنشینند و بازی رایانه ای کنند، تلویزیون برای دیدن کارتون های کوتاه مثل تام و جری و…سبب می شود مادران مشتری پرو پا قرص محیط کاری شما شوند و هیچ  تبلیغاتی بهتر از خانومها و جمع خانومانه آنها برای شما جذب مشتری نمی کند. هدیه برای کودکان مثل شکلات و خوردنی فراموش نشود، البته با اجازه مادرها، زیرا کودکان حافظه خوبی دارند و گاه آنها هستند که به مادرشان یادآور می شوند چرا دیگه اونجا که شکلات می ده نمیریم.
اگر فضای بیشتری در دستشویی مخصوص خانم ها دارید می توانید تخت های نوزاد را به دیوار نصب کنید تا مادرهای دارای کودک بتوانند کودک خود را سرویس پاکیزگی دهند.

3- کافی و چای رایگان: گرفتن دستگاه کافی ساز اتوماتیک و در وضعیت بهتر، دستگاهای چندگانه ساز مثل کافی و چاکلت و چای و…با لیوان یکبار مصرف سرویس شما را به مشتری تکمیل می کند و علاوه بر این شما می توانید برای احترام به میهمان هر دو نوع انتخاب را برای ایشان قرار دهید، هم میهمان خودش مایل است از دستگاه نسکافه و چای خودش را بخورد یا از کارکنان شما بخواهد تا برای ایشان در آشپزخانه درست کرده و در فنجان تمیز(که آرم شرکت خود شما بر روی آن است) آن را سرو کنند. به همراه فنجان، دستمال تمیز و سایر موارد فراموش نشود و اگر نوبت مشتری هم می رسد منشی شما باید آموزش دیده باشد که او را صدا نکند تا قهوه و نسکافه او تمام شود و بعد وارد دفتر شود. شایان ذکر است در صورتیکه سرویس شما ناقص است یا بطور کامل نمی توانید آن را تأمین کنید، سرویس را ارائه ندهید، زیرا سرویس بد، اثر بدتری از سرویس ندادن دارد. ماشین کافی ساز شما همیشه پر باشد، جایگاه لیوان یکبار مصرف خالی نباشد یا به تعداد کم نباشد، فنجان ها تمیز باشند و…

4- اینترنت رایگان با سرعت مناسب بدون محدودیت: این سرویس که هنگام ورود مشتری می تواند با یک کارت خوش آمد گویی کوچک با یک جمله امید بخش و آرامش بخش با پسورد اینترنت محل کار شما به مشتری داده شود. این امر بسیار برای مشتری در عصر کنونی حائز اهمیت است. شایان ذکر است پس از اتصال به اینترنت محیط کار شما، مشتری نخستین صفحه مرورگر خود را که بازکند نخست وب سایت شما را باید ببیند ولی اینکار برای هر صفحه مرورگری که باز می کند تکرار نشود ( به فردی که شبکه را نصب می کند این موضوع گوشزد شود) که نوعی کسلی و کلافه گی برای مشتری ایجاد نکند. همان یکبار کار خودش را می کند.

امکانات مشتری پسند محیط کار هنوز باقی است ودر سری بعدی باقی ایده ها را توضیح خواهم داد.

- Advertisement -

منبع https://iran4rah.com/node/425

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.