نشریه خبری کافه نیوز دالاس

برای ساختن تمدن در مریخ نیاز به ارسال دستکم 110 نفر به مریخ داریم

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است، بشر برای ساختن یک تمدن پایدار در مریخ، می بایست دستکم 110 نفر را به مریخ ارسال نماید.

۱۴۵

- Advertisement -

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است، بشر برای ساختن یک تمدن پایدار در مریخ، می بایست دستکم 110 نفر را به مریخ ارسال نماید.
یک مطالعه تلاش کرده است، دریابد، بشر برای ساختن یک تمدن در هرجای دنیا به چه مقدار منابع و چه تعداد انسان نیاز دارد. این مقاله علمی که توسط ژان مارک سالوتی از پلی تکنیک ملی انستیتوی بوردو نگاشته شده است ، سعی در حل این سوال با استفاده از مدل سازی ریاضی دارد. در این مطالعه تلاش شده است تا حداقل تعداد افرادی که برای زندگی در یک کره مانند زمین زندگی کنند و نوع شیوه زندگی را که باید انجام دهند تا به یک زندگی پایدار و چرخه مناسب برسند، دریابد.

این مطالعه مشخص کرد که 110 حداقل تعداد نفراتی هست که می توان با این عدد به یک زندگی پایداردست یافت، هر چند اذعان می نماید که تعداد نفرات بیشتر این محاسبات را کامل تغییر می دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: موفقیت این افراد برای رسیدن به زندگی پایدار و چرخه مناسب، به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه چقدر می توانند در وقت و منابع با هم همکاری کنند و این منابع و وقت را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

پروفسور سالوتی خاطرنشان کرد: این پرسش و پاسخش در حال حاضر نظری است، اما می تواند تأثیرات قابل توجهی برای آینده بشریت داشته باشد. وی خاطرنشان کرد: زندگی روی زمین می تواند روزی توسط یک واقعه فاجعه آمیز تهدید شود و این احتمال وجود دارد که تنها روشی که بتوان بقای بشریت را تضمین کرد، رفتن به مریخ یا سیاره دیگر است.

برخی از شرکت ها، از جمله SpaceX، سعی کرده اند راه هایی برای اطمینان از وقوع این اتفاق ایجاد کنند، و راکت هایی را می خواهند بسازند که بتواند مردم را در سفر طولانی به مریخ حمل کند. اما هرگونه تلاش برای انجام این کار به ناچار محدودیت هایی در تعداد افرادی که می توانند از آن استفاده کنند خواهد داشت. این مطالعه پروفسور سالوتی مردم را با انجام محاسبات آگاه می سازد که حداقل تعداد افرادی که می توانند درکره دیگری مانند مریخ زنده بمانند و منابع و ابزار کافی رسیدن به زندگی پایدار نیاز دارند چقدر است. این تحقیقات میزان کارها و تقسیم آنها را بررسی کرده و در نهایت به عدد حداقل 110 نفر رسیده است.

- Advertisement -

منبع ایندپندنت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.