نشریه خبری کافه نیوز دالاس

به دستور فرماندار تگزاس، زدن ماسک در تمامی محل های عمومی اجباری و تجمع در تعطیلات محدود

به دستور فرماندار تگزاس، زدن ماسک در تمامی محل های عمومی اجباری و تجمع در تعطیلات محدود

۲۴۹

- Advertisement -

به دلیل اوج گرفتن کرونا در ایالت تگزاس فرماندار تگزاس طی دستوری اعلان کرد که تمامی تگزاسی ها می بایست در محل های عمومی ماسک به صورت بزنند و ماقامت محلی می توانند مانع تجمع بیش از 10 نفر در یک مکان شوند.

ابوت گفته است: اکنون ثابت شده است که یکی از موثرترین راههای مبارزه با کرونا پوشاندن صورت در مکان های عمومی است. وی افزود: ما این توانایی این را داریم که تمامی شرکت های و مشاغل را باز نگه داریم و اقتصاد خود را به سمت جلو سوق دهیم تا تگزاسی ها بتواند حقوق و دستمزد های خود را مثل سابق با کارکردشان دریافت کنند، اما لازم است هرکدام از ما وظیفه خود را برای محافظت از یکدیگر انجام دهیم – و این به معنای پوشیدن صورت در فضاهای عمومی است.

دستور امروز ابوت درست برعکس دستور ماه آپریل او است که زدن ماسک و جریمه را منع کرده بود. براساس حکم جدید اگر محل هایی هست که مردم نمی توانند بیشتر از 6 پا از هم فاصله بگیرند و ازدحام بیش از ده نفر در آن محل هست، مردم می بایست به اجبار در آن محل ماسک بر صورت داشته باشند.

شهر دالاس در روز 5 شنبه به تنهایی 700 مورد ثبت شده را گزارش داده است و شهردار این شهر از مردم خواسته است که از ازدحام و اجتماع در تعطیلات آخر هفته بپرهیزند و از این تعطیلات جهت کاهش گسترش کرونا استفاده کنند.

کارشناسان بهداشت عمومی می گویند از آنجا که بسیاری از افراد آلوده علائم خفیف یا فاقد علائم هستند، استفاده از ماسک که توصیه ای جهانی است می تواند به کندتر شدن انتقال ویروس کمک کند.

از سوی دیگر کرونا ابعاد سیاسی خود را نیز دارد، رئیس حزب دموکرات تگزای ابهی رحمان می گیود: تصمیم ابوت خیلی دیر است، این تصمیم باید زودتر از اینها اتخاذ می شد.

- Advertisement -

منبع دالاس مورنینگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.